Wiosna! Wiosna radosna!

Pomimo śniegu za oknem i niezbyt sprzyjającej aury grupa „Kotki” powitała Wiosnę. Kolorem dominującym tego dnia w naszej Sali był kolor zielony. Poprzez metodę Porannego Kręgu dzieci wielozmysłowo mogły doświadczyć z czym może kojarzyć się Wiosna: dotykały ziemi, nasion, wąchały i próbowały cytrynę, wystukiwały rytmy na bębenkach, naśladowały bociana i jaskółkę, a wiosenne zjawiska atmosferyczne ilustrowały ruchem z użyciem chusty animacyjnej.

Dzięki pomocy Rodziców w przygotowaniu wiosennego kącika, dzieci miały możliwość sadzić i siać różne rośliny oraz obserwować wiosenne kwiaty.

Dzieci z grup „Tygryski”, „Wiewiórki” i „Żabki” rozmawiały o zamianach zachodzących
w przyrodzie. Poznały znaczenie przysłowia „W marcu jak w garncu” i z obrazków układały marcową pogodę. Przedszkolaki wspólnie z nauczycielami wykonały kukłę Marzanny,
z którą wyszły na dwór. Tradycyjnie spalono kukłę, a dzieci donośnym okrzykiem pożegnały Zimę i powitały Wiosnę:

„Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, Wiosnę powitamy!”

Mamy nadzieję, że upragniona wiosna, po takim powitaniu na dobre pozostanie z nami
i zazieleni świat wokół nas.

Aktualizacja strony 02.04.2021