Książki dzieciństwa

Grupa „Kotki” zrealizowała drugi moduł z projektu edukacyjnego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” - Książki dzieciństwa, który służy promowaniu i rozwojowi czytelnictwa wśród dzieci.

Moduł ten oparty był na współpracy z rodzicami, którzy bardzo chętnie podzielili się na grupowym Messengerze tytułami ulubionych książek z ich dzieciństwa. W ten sposób powstał ranking „Książkowych hitów rodziców dzieci z grupy Kotki”.

Dzięki dużemu zaangażowaniu wszystkich rodziców i dzieci z naszej grupy stworzyliśmy „Przedszkolną książeczkę dziecięcych hitów i recenzji”. Chętne przedszkolaki prezentowały swoje ulubione książeczki – omawiając wypełnioną
w domu kartę.

Kotki chętnie i często sięgają po naszą przedszkolną księgę, ale też i inne książeczki z naszej biblioteczki. A Miś Franio, który zamieszkał na półce w kąciku książki towarzyszy nam przy czytaniu i z bezpiecznej odległości obserwuje dzieci.

Zachęcamy do czytania bajeczek, opowiadań i innej literatury dziecięcej również
w domu – niech to będzie wspólnie spędzony czas dający dużo radości
i niezapomniane wspomnienia.

Aktualizacja strony 02.04.2021