Spotkanie z weterynarzem

Grupa „Biedronki” w ramach realizacji tematyki: zwierzęta domowe, zaprosiła do przedstawienia swojego zawodu – LEKARZA WETERYNARII – tatę Franka, Pana Konrada.

Pan doktor opowiadał dzieciom jak należy dbać o zwierzęta i wprowadził w tajniki pielęgnacji. Pokazywał dzieciom zawartość podręcznej teczki weterynarza, z którą odwiedza swoich podopiecznych. Dzieciom najbardziej podobały się stetoskop, skalpel oraz inne, których nazwy było trudno zapamiętać, ale przynosiły ulgę w cierpieniu chorym zwierzętom.

Dzieci dowiedziały się również, że zawód weterynarza to nie tylko przyjemność zajmowania się naszymi milusińskimi, czyli kotkami i pieskami, ale również pewne ryzyko podczas leczenia większych zwierząt, jak krowy czy konie. Gdy zwierzęta są chore, przestraszone, to są też zdezorientowane, nie wiedzą co się z nimi dzieje
i wówczas mogą stanowić zagrożenie dla niosących im pomoc.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej, pogodnej atmosferze. Ogromna ilość szczegółowych pytań do Pana Konrada pozwala sądzić, że to spotkanie może zaowocować w przyszłości kolejnym lekarzem weterynarii wywodzącym się z grupy „Biedronek”.

Aktualizacja strony 02.04.2021