Święta Bożego Narodzenia 2020

Coroczną tradycją w naszym przedszkolu, jest przygotowywanie i wystawianie w okresie przedświątecznym przez dzieci ze wszystkich grup wiekowych przedstawień jasełkowych.W tym roku niestety nie było możliwości przedstawienia na przedszkolnej scenie historii narodzenia Pana Jezusa. W związku z tym nieco inaczej wprowadziliśmy dzieci w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Prowadziłyśmy zajęcia wprowadzające przedszkolaki w cud narodzenia dzieciątka Jezus, przygotowywaliśmy pachnące pierniczki, stroiki bożonarodzeniowe na stół i świąteczne kartki w ramach akcji MEN „Razem na Święta”. Każda grupa przygotowała także skromny repertuar słowno- muzyczny, w postaci kolęd, pastorałek i wierszy, który został nagrany i przesłany rodzicom przez wychowawców poszczególnych grup. Ostatniego dnia wszyscy przybyli do przedszkola odświętnie ubrani, gdyż właśnie w środę miał odbyć się uroczysty obiad świąteczny. Każda grupa w swojej sali podzieliła się opłatkiem, złożyliśmy sobie świąteczne życzenia a później zasiedliśmy do odświętnie nakrytego białym obrusem stołu, aby spożywać potrawy wigilijne. Był barszcz z uszkami, ryba, paszteciki, i strucla z makiem, nie zabrakło również kompotu z suszu. Wszystkim ten uroczysty poczęstunek bardzo się spodobał. Może świąteczny obiad stanie się naszym nowym przedszkolnym zwyczajem…? Mamy nadzieję, że w kolejnym roku szkolnym będziemy mogli zaprosić rodziców na przedstawienie do przedszkola.

A tymczasem nie pozostaje nam nic innego jak tylko życzyć wszystkim ZDROWYCH, WESOŁYCH, SPOKOJNYCH I RODZINNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.

Aktualizacja strony 02.04.2021