Razem na Święta

„Razem na Święta” to akcja organizowana pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej do której przystąpiło również Przedszkole w Stróży. Celem akcji jest niesienie pomocy innym, budowanie wspólnoty i umacnianie więzi międzypokoleniowej oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.

Święta Bożego Narodzenia to czas wspólnego przebywania, czas magiczny. Ta magia towarzyszyła nam podczas zajęć w naszym przedszkolu.

Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem wspólnie z nauczycielkami przystąpiły do tej akcji. Własnoręcznie wykonane przez dzieci kartki świąteczne wraz z życzeniami zostały przekazane podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Popkowicach.

Takie działania przypominają nam w obecnej dobie, jak ważną rzeczą jest uświadomienie dzieciom, że wśród nas są osoby starsze, samotne i chore potrzebujące naszego wsparcia.

Aktualizacja strony 02.04.2021