Prawa dziecka

20 listopada nasze przedszkole wzięło udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanego przez UNICEF POLSKA – organizację, która jest „strażnikiem” praw dzieci na świecie. Na tę okoliczność przedszkolaki były ubrane na niebiesko, gdyż ten kolor symbolizuje jedność z dziećmi całego świata. Dzień ten był okazją do przypomnienia dzieciakom, ale i nam – dorosłym – o istnieniu Konwencji o prawach dziecka – ważnym dokumencie, który jest szczególną obietnicą i zobowiązaniem do przestrzegania praw najmłodszych niezależnie od ich miejsca zamieszkania, koloru skóry, stanu zamożności, niepełnosprawności czy przekonań.

W każdej grupie odbyły się rozmowy i zabawy integracyjne. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to podejmowanie inicjatyw, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności
z dziećmi, których prawa nie są respektowane. Przedszkolaki z grupy Żabek zjednoczyły się właśnie z tymi dziećmi poprzez układanie niebieskich serc. Przy okazji dowiedziały się, że kolor niebieski może mieć różne odcienie.

To był radosny dzień ale z poważnym przesłaniem.

Aktualizacja strony 02.04.2021