Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny.

Po 123-letniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych. Dlatego też by uczcić pamięć za poległych w wojnie dzieci z grup „Tygryski” i „Wiewiórki” odwiedziły pobliski cmentarz, by w ciszy i zadumie zapalić znicz na grobach tych, którzy oddali życie za wolną Polskę.

Nasze przedszkole wzięło również udział w ogólnopolskiej akcji Ministra Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu 2020”, która polegała na odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego o symbolicznej godzinie 11:11, w dniu poprzedzającym Narodowe Święto Niepodległości.

Dzieci z każdej grupy pięknie odśpiewały hymn w wyjątkowych, przygotowanych własnoręcznie kotylionach w narodowych barwach.

Aktualizacja strony 02.04.2021