Wizyta Policjantów

Jednym z wydarzeń w naszym przedszkolu są coroczne wizyty policjantów. W tym roku – pomimo trwającej sytuacji epidemiologicznej – nie mogło zabraknąć tak ważnych gości. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań przedszkolaków dotyczących codziennej pracy policjanta. Strażnicy prawa rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drodze, przypomnieli jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba oraz zwrócili uwagę na korzyści płynące z noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród maluchów opowiadania o codziennej pracy policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z przedszkolaków nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się dzieciom z osobą, której można zaufać i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Aktualizacja strony 02.04.2021