Wiewiórki na pokazie z robotyki

W styczniu dzieci z grupy Wiewiórki odwiedziły Szkołę Podstawową w Stróży, aby obejrzeć zajęcia z robotyki i występ grupy FLL SCORPIONS, która przygotowywała się na Ogólnopolskie zawody z robotyki.
Nic lepiej nie motywuje dzieci niż budowa modeli, które następnie można samodzielnie wprawić w ruch, co pozwala na pełną “władzę” nad stworzonym obiektem. Budując modele, wykorzystując specjalne zestawy klocków oparte o Lego® Technics, zdobywają praktyczną wiedzę w otaczającym ich świecie. Ale nie tylko.

Dzieci z zaciekawieniem oglądały występ, ale najbardziej podobał im się przejazd robota, który wykonywał różne zadania. W przyszłości przedszkolaki na pewno będą chciały uczestniczyć w takich zajęciach.

Aktualizacja strony 09.10.2020