Wizyta grupy Wiewiórek w Gminnej Bibliotece Publicznej

Wiek przedszkolny jest doskonałym okresem na rozbudzanie wśród najmłodszych zainteresowań czytelniczych. W styczniu dzieci z gr. „ Wiewiórek” odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w naszej miejscowości. Dla niektórych z nich była to pierwsza wizyta w tym nowym, tak magicznym miejscu pełnym książek. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami - najbardziej zainteresowały je regały
z kolorowymi książeczkami dla najmłodszych. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda Karta Czytelnika, poznały również zasady wypożyczania książek oraz dowiedziały się jak należy dbać o książki. Wysłuchały z uwagą czytaną przez Panią bibliotekarkę bajkę – Przygody Kubusia Puchatka. Wielu z nich obiecało zapisać się do biblioteki. Dziękujemy za miłe spotkanie!

Aktualizacja strony 09.10.2020