Przedszkolaki w Domu Pomocy Społecznej

28 stycznia 2019 roku grupa „Motylki” z naszego przedszkola odwiedziła seniorów
w Domu Pomocy Społecznej w Kraśniku i wykonała dla nich przedstawienie jasełkowe. Przedszkolaki w strojach Maryi, Józefa, pastuszków, a także aniołków przypomniały wszystkim wspaniały świąteczny nastrój, a pensjonariusze oklaskiwali wszystkie występujące osoby, śpiewając wspólnie znane kolędy. Nie zabrakło również mniej znanych pastorałek, których publiczność słuchała z zainteresowaniem. Widzowie reagowali ciepło na zabawne dialogi i poszczególne postacie, dało się zauważyć wzruszenie i zadowolenie u przebywających tam osób. Na koniec wspólnego kolędowania dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane serduszka z takimi oto życzeniami:

Życzymy dużo pogodnych dni,
Co noc niech miło się śni,
Niech radość nigdy nie minie,
Życzliwych osób w każdej godzinie.

To spotkanie uczyło nie tylko tradycji wspólnego kolędowania, ale również szacunku do ludzi starszych, samotnych i chorych oraz dzielenia się radością z innymi.

Aktualizacja strony 09.10.2020