Warsztaty gipsowe

9 stycznia 2020 r. przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach plastyczno – technicznych ,,Magnesy gipsowe”. Celem przeprowadzonych zajęć było rozwijanie sprawności manualnej oraz kształtowanie wrażliwości na sztukę. Ponadto, udział w warsztatach sprawił, iż dzieci poznały cały proces powstawania odlewów z gipsu. Każdy uczestnik spotkania otrzymał pojemnik z wodą i gipsem ceramicznym oraz formy do odlewu. Następnie przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem i zaciekawieniem przystąpiły do pracy. Sądząc po minach uczestników wiele radości sprawiło im łączenie wody z suchym gipsem. Gotowe odlewy czekały na kolejny etap pracy – ozdabianie farbami wg inwencji twórczej przedszkolaków.

Warsztaty były ciekawą alternatywą dla zajęć przedszkolnych dającą dzieciom dużo zadowolenia i satysfakcji ze swojej pracy.

Aktualizacja strony 09.10.2020