Świąteczne pierniczki

„Każde dziecko dobrze wie, jak pierniczki robi się
i ja też się na tym znam palce lizać mówię wam…”

i kolorowymi posypkami. Ale najlepiej ze wszystkich czynności wychodzi im degustowanie przygotowanych smakołyków.

Dziękujemy wszystkim mamusiom, które zainicjowały i zaangażowały się w wypiekanie pierniczków z dziećmi:
• Marlenki i Patrycji- pani Agnieszce
• Mamie Olka- pani Paulinie
• Mamie Łucji i Weroniki- pani Justynie
• Mamie Aleksa- pani Ewie
• Mamie Tomka – pani Małgorzacie
• Mamie Zuzi – pani Marcie
• Mamie Julka – pani Monice
Wspólne pieczenie i dekorowanie pierniczków to świetny pomysł na aktywne spędzenie czasu z dzieckiem. Zachęcamy do tego wszystkich rodziców.

Proponujemy wykorzystanie do tego celu prostego i szybkiego i sprawdzonego przez Tygryski I Motylki przepisu mamy Marlenki i Partycji- pani Agnieszki Biegaj.

Składniki:
• 4 szklanki mąki,
• 1 margaryna (najlepiej Bielska),
• 1 szklanka cukru pudru,
• Przyprawa do piernika,
• 2 łyżeczki sody,
• 4- 8 łyżek miodu płynnego,
• 2 jajka.
Wykonanie:
Składniki połączyć. Wyrobić ciasto. Wałkować. Wycinać kształty i wzorki. Wyłożyć na blaszce z papierem do pieczenia. Piec w temperaturze 160- 170 stopni ok. 10 minut.
Smacznego!

Aktualizacja strony 09.10.2020