Skąd się biorą produkty ekologiczne

„Skąd się biorą produkty ekologiczne” to ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli opracowany przez Główny Inspektorat Sanitarny, wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Nasze przedszkole wzięło udział w pierwszej pilotażowej edycji tego programu, dzięki zgłoszeniu przedszkola w Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kraśniku.

Główne założenie programu to:

• zrozumienie czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne,

• kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych,

• propagowanie zdrowego stylu życia,

• zwiększanie wiedzy i świadomości przedszkolaków o nawykach higieniczno-zdrowotnych.

29 listopada 2019 r. grupa Motylki wzięła udział w zajęciach realizowanych
z wykorzystaniem dedykowanej dzieciom publikacji i filmu animowanego „Skąd się biorą produkty ekologiczne”, jak również opracowanego scenariusza zajęć dla nauczycieli. Uczestnicy dowiedzieli się skąd się biorą produkty ekologiczne, dlaczego warto je wybierać, jakie są zalecenia zdrowego stylu życia oraz jak przestrzegać zasad higieny.

Okres przedszkolny jest niezmiernie ważnym etapem kształtowania się postaw determinujących aktualne i przyszłe zachowania dotyczące zdrowia. Dlatego też istotne jest edukowanie dzieci w zakresie prawidłowego żywienia już od najmłodszych lat.

Po skończonych zajęciach dzieci z apetytem zjadły „pomoce dydaktyczne” w postaci produktów ekologicznych oraz zasobów babcinej spiżarni, które na zajęcia przygotowała pani Zosia.

Aktualizacja strony 09.10.2020