Przedszkolaki w aptece i wizyta stomatologa

(…)wszędzie marmur, szkło,
A za szkłem równiutko stoi
Mnóstwo różnych szklanych słoi,
Puszek z dziesięć czy piętnaście
A w nich leki, proszki, maście(…)
Jan Brzechwa

W ramach realizacji tematyki zdrowotnej "Moje zdrowie i bezpieczeństwo” 28 listopada
6 - latki z grupy Motylki i Pszczółki wybrały się na wycieczkę do pobliskiej apteki
w Stróży. Podczas wizyty miały wyjątkową okazję zobaczyć wnętrze apteki z bliska.
Okazało się, że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc i rzeczy. Dzieci zobaczyły, w jaki sposób są poukładane leki. Okazało się, że bez znajomości alfabetu znalezienie niektórych byłoby bardzo trudne.
Podczas miłej pogadanki Pani farmaceutka przypomniała wszystkim dzieciom, że pod żadnym pozorem nie mogą bawić się lekarstwami oraz, że lekarstwa możemy przyjmować tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej.

„Szczotka pasta, kubek, ciepła woda,
tak się zaczyna wielka przygoda,
myję zęby, bo wiem dobrze o tym,
kto ich nie myje ten ma kłopoty.
Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć…”
Ewa Chotomska

To nie koniec niespodzianek tego dnia dla naszych przedszkolaków. Zaraz po obiedzie czekała na nas pani stomatolog Barbara Solecka – Śledź, która opowiedziała w jaki sposób dbać o higienę jamy ustnej, a także uświadomiła jakie są konsekwencje nieprzestrzegania tych zasad. To były naprawdę cenne rady, które każdy powinien wziąć sobie do serca, aby długo mieć zdrowe i mocne zęby!

Dziękujemy Paniom za poświęconą nam uwagę i ciekawe przedstawienie tematu!

Aktualizacja strony 09.10.2020