Dzień Pluszowego Misia

W naszym przedszkolu 25 listopada królował pluszowy Miś. Data nie jest przypadkowa, ponieważ właśnie tego dnia przypada rocznica powstania maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

Przedszkolaki w wyjątkowo uroczysty sposób świętowały Dzień Pluszowego Misia, bo jest to niezwykła zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu. Mimo postępu technicznego i dostępu do nowoczesnych, atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, gdyż „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś”.

Dzieci z każdej grupy zaprezentowały swoje przytulanki, opowiadały o nich, mówiły
z jakich są bajek, odgadywały zagadki związane z misiami. Pluszowi przyjaciele towarzyszyły dzieciom podczas zabaw i zajęć. To był bardzo miły czas…

Aktualizacja strony 09.10.2020