Święto Niepodległości

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość, dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości. W tym roku przypada 101. rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji w naszym przedszkolu uroczyście świętowaliśmy ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień – słowem i piosenką oddając szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność
i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. Dzieci z wszystkich grup z dumą prezentowały przypięte biało – czerwone kotyliony, podczas śpiewu Mazurka Dąbrowskiego w dniu 8 listopada 2019 r. o godz. 11.11. przyłączając się tym samym do akcji „Szkoła do hymnu”.

Celem tej akcji z inicjatywy Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży – było włączenie się w obchody Narodowego Święta Niepodległości. Do akcji przystąpiło aż 1210 placówek, przedszkoli i różnych typów szkół województwa lubelskiego, w których Mazurka Dąbrowskiego odśpiewało 217 819 uczniów i 22 656 nauczycieli. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych Małych Polaków. Głównym celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Zwieńczeniem przedszkolnych obchodów Święta Niepodległości było uroczyste zapalenie zniczy na grobach tych, którzy oddali swe życie za naszą ojczyznę. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy „Motylki” pod opieką Pani Zosi. To spotkanie lokalnej społeczności na cmentarzu parafialnym pozostanie w naszej pamięci jako refleksyjna, sentymentalna i wzruszająca chwila w duchu patriotycznym.

Aktualizacja strony 09.10.2020