Wizyta strażaka w grupie „Wiewiórki”

7 czerwca 2019 roku dzieci z grupy „Wiewiórki” z wielką radością powitały w przedszkolu wyjątkowego gościa. Był nimi strażak ze Straży Pożarnej w Kraśniku – tata Kacpra.

W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi
i wypadków samochodowych. Dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe (nie tylko do straży pożarnej) - oraz sytuacje, kiedy powinny ich używać. Mogły przymierzyć hełm strażacki
i przekonać się jaki jest ciężki, uczyły się korzystać z krótkofalówki. Wrażenia jakie dostarczył nam strażak na długo pozostaną w naszej pamięci.

Dziękujemy Panu Przemkowi za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu,
a przede wszystkim za wiedzę, jak należy ratować ludzkie życie w sytuacjach zagrożenia.

Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały strażakowi i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie. Są wśród nich przyszli druhowie.

Aktualizacja strony 30.08.2019