Pszczółki poznają zawody: pielęgniarki i ekspedientki

6 czerwca 2019r. Pszczółki wybrały się do Ośrodka Zdrowia w Stróży. Czekała tam na nas pielęgniarka pani Ewa, która oprowadziła dzieci po ośrodku i opowiedziała czym zajmuje się lekarz i pielęgniarka. Przedszkolaki miały okazję zwiedzić pomieszczenia przychodni: recepcję, gabinet lekarski, gabinet zabiegowy i gabinet szczepień, poznać ich wyposażenie i przeznaczenie. Dzieci dowiedziały się jak ważne dla zdrowia są szczepienia, odpowiedni ubiór dostosowany do pogody i zdrowe odżywianie. Pszczółki dowiedziały się również jak postępować w czasie upałów. Na koniec wszystkie dzieciaki czekała niespodzianka: słodki poczęstunek i kolorowanki.

Dziękujemy za miłe przyjęcie.

3 czerwca 2019r. Pszczółki wybrały się do sklepu spożywczo – przemysłowego w Stróży – Kolonii, gdzie pracuje mama Lenki K. Dzieci miały okazję poznać wyposażenie sklepu, pracę ekspedientek, obserwować klientów robiących zakupy oraz dostawę towaru. Dzieci poznały i nazywały różne rodzaje artykułów sprzedawanych w tym sklepie. Poznały nowe terminy: klient, ekspedientka, lada sklepowa. Pani ekspedientka zapoznała dzieci z kasą, wagą sklepową, krajalnicą. Wizyta w sklepie dla dzieci była doskonałą lekcją pod względem właściwego zachowania w miejscu użyteczności publicznej, jak również ogromną frajdą dokonania w nim wspólnego zakupu.

Dziękujemy właścicielom sklepu i mamie Lenki K. za miłe przyjęcie i słodką niespodziankę.

Aktualizacja strony 30.08.2019