Z życia przedszkolakaWiewiórki z wizytą w ośrodku zdrowia
Dzieci z grupy „Wiewiórki” wybrały się z wizytą do Ośrodka Zdrowia w Stróży. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z funkcjonowaniem i pracą lekarza rodzinnego oraz pielęgniarki.

Pani pielęgniarka – oprowadziła dzieci po ośrodku i opowiedziała czym zajmuje się lekarz i pielęgniarka. Dzieci dowiedziały się jak ważne dla zdrowia są szczepienia, odpowiedni ubiór i zdrowe odżywianie. Uświadomiła również maluchom, że sami nie mogą brać leków znajdujących się w domowej apteczce. Przedszkolaki miały okazję zważyć się
i zmierzyć.

W gabinecie lekarza na przedszkolaków czekała pani dr Krystyna Banak, która została rozpoznana przez dzieci jako mama Antosia. Chętne przedszkolaki osłuchała za pomocą stetoskopu. Dzieci rozmawiały z panią doktor o tym, jak postępować, by nie chorować
i odważnie przyznały, że jeśli choroba ich dopadnie to wiedzą, że należy pójść do lekarza i zażywać przepisane przez niego leki.

Na koniec spotkania dzieci dostały nalepki z napisem „Dzielny pacjent” oraz kolorowanki, po czym wesołe i uśmiechnięte wróciły do przedszkola.
Powrót do - Z życia przedszkolaka

Aktualizacja strony 30.08.2019

Kontakt z administratorem strony