6-latki w Szkole Podstawowej

10 maja dzieci z najstarszych grup: Jeżyki i Motylki – wybrały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży. Już od wejścia witały nas uśmiechnięte panie, które wskazały drogę do klas lekcyjnych. Motylki uczestniczyły
w zajęciach w klasie II A, natomiast Jeżyki w I A.

Obejrzeliśmy przedstawienie, w wykonaniu uczniów z klas I i II, które troszkę przybliżyło przedszkolakom, jak będzie wyglądać ich szkolne życie.

Po nauce przyszedł czas na zabawę w sali rekreacyjnej. W świetlicy, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych, podczas których wykonywaliśmy kartki dla mamy. Piękne laurki każdy zabrał ze sobą.

Na pożegnanie każdy przedszkolak otrzymał słodki poczęstunek. Dzięki tej wizycie dzieci zapoznały się z pomieszczeniami znajdującymi się w szkole. Ż pewnością łatwiej będzie im się odnaleźć w nowym otoczeniu we wrześniu, kiedy to staną się pierwszoklasistami
i na dobre wkroczą w szkolne progi.

Bardzo miło było nam gościć w szkole. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom i uczniom za tak atrakcyjne wypełnienie czasu podczas pobytu w ich placówce.

Aktualizacja strony 30.08.2019