Jesteśmy przyjaciółmi przyrody

26 kwietnia grupę „Pszczółki” odwiedził tata Natalki. Celem spotkania była edukacja ekologiczna.

Przedszkolaki dowiedziały się dlaczego segregacja śmieci jest tak ważna, co się dzieje
z odpadami i jak je można wykorzystać. Poznały również co oznacza słowo „recykling”.

„Pszczółki” z zainteresowaniem słuchały pana Marcina, zadawały pytania, ale również wykazywały się dużą znajomością tematu. Potem przyszedł czas na działania praktyczne. Przedszkolaki poradziły sobie z segregowaniem śmieci do worków w odpowiednim kolorze: plastik – worek żółty, papier – worek niebieski i szkło – worek zielony. Wszystkie „Pszczółki” zasłużyły na specjalne nagrody od pana Marcina.

Wizyta taty Natalki pozwoliła dzieciom wzbogacić swoje wiadomości dotyczące ekologii
i ochrony środowiska. Dzieci obiecały, że od tej pory będą dbały jeszcze bardziej
o środowisko, bo przecież są przyjaciółmi przyrody.

Aktualizacja strony 30.08.2019