Pieczenie świątecznych pierników

Święta bez pierniczków to Święta stracone. Kierując się tym przesłaniem dzieci z grupy „Wiewiórki” postanowiły zadośćuczynić tej tradycji. W drugim tygodniu grudnia upiekły pyszne świąteczne pierniczki.

Ciasto na pierniczki zostało już dzień wcześniej przygotowane. Z pomocą pań praca
z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Dzieci wałkowały ciasto
i wykrawały świąteczne kształty – choinki, gwiazdki, bałwanki, aniołki, przy pomocy foremek. To dopiero była zabawa. Pełne blaszki gotowych do upieczenia pierniczków dzieci zanosiły do naszej przedszkolnej kuchni, gdzie pod czujnym okiem pań kucharek nabierały złocistej barwy. Gdy tylko pierwsze wypieki zostały wyciągnięte z piekarnika, to po przedszkolu zaczął się unosić wspaniały aromat pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój.

Następnego dnia pierniczki zostały spakowane w małe paczuszki, aby ozdobiły stoły wigilijne w domach dzieci.

Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepiękne.

Aktualizacja strony 30.08.2019