Pszczółki w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stróży

10 grudnia grupa Pszczółki odwiedziła Gminną Bibliotekę Publiczną w Stróży. Celem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką oraz rozbudzenie zainteresowań czytelniczych. Dzieci zapoznały się z zasadami zachowania w bibliotece. Dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki i jak należy dbać o książki. Z dużym zainteresowaniem przyglądały się książkom na półkach, szczególnie zainteresował je dział dla najmłodszych. Przedszkolaki obejrzały również wystawę prac plastycznych, które wykonały po wysłuchaniu bajeczek czytanych przez mamę Hani. Dzieci z dumą oglądały swoje prace.
Na zakończenie spotkania panie bibliotekarki miały dla Pszczółek słodką niespodziankę. W podziękowaniu przedszkolaki zaśpiewały świąteczną piosenkę. Żegnając się zapewniły, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki.

Serdecznie dziękujemy za wprowadzenie do świata książki oraz miłe spotkanie paniom Agnieszce Płatek i Marcie Kuśmierczyk.

Aktualizacja strony 30.08.2019