Pieczenie babeczek z czekoladą

Przedszkolaki z grupy „Wiewiórki” po wizycie w przedszkolnej kuchni postanowiły zmienić się w kucharzy i upiec pyszne babeczki z czekoladą. Zaczęło się od przygotowań: mycia rąk, zapoznania z produktami, a potem wielkiego pieczenia babeczek. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zabrały się do przygotowania ciasta. Z pomocą pani dokładnie odmierzały wszystkie składniki tak, aby ciasto się udało, a następnie nakładały do papierowych foremek. Małe kucharki i kucharze były tak zafascynowane przygotowaniami, że w sali panował wyjątkowy nastrój. Dzieci nie mogły się doczekać wyglądu i smaku swoich babeczek. Spożywanie ich było najważniejszą chwilą w tym dniu. Oczywiście wszystkim smakowały. Pieczenie własnoręcznie przygotowanych smakołyków sprawiło dzieciom wiele radości, zabawy i uśmiechu.

Aktualizacja strony 30.08.2019