Wiewiórki poznają zawody krawcowej i fryzjera

Wizyta krawcowej

Każdy z nas korzysta z efektów pracy krawcowej lub krawca, nosząc na sobie ubrania, ale czy każdy zdaje sobie sprawę, ile wysiłku i energii muszą oni włożyć w uszycie ubrań, które potem wypełniają nasze szafy? Kontynuując tematykę poznawania zawodów, dzieci z grupy „Wiewiórki” zaprosiły do naszego przedszkola panią krawcową. Pani Leokadia – babcia Olka, krawiectwem pasjonuje się od lat. Z ochotą opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca, zaprezentowała przedszkolakom przybory krawieckie oraz zademonstrowała jak szyje się na maszynie.

Dla wszystkich przedszkolaków spotkanie z krawcową było nie lada wyzwaniem,
a zarazem wspaniałą przygodą.

Serdecznie dziękujemy Pani Leokadii za interesujące spotkanie.

Wizyta fryzjera

Niedawno mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu panią Sylwię z koleżanką wykonujące zawód fryzjera. Było to kolejne spotkanie z cyklu poznajemy różne zawody. Z tej okazji „ Wiewiórki” zaprosiły do swojej sali dzieci z grupy „Biedronki”, aby móc wspólnie uczestniczyć w spotkaniu. Panie opowiedziały przedszkolakom o swojej pracy, pokazały swoje narzędzia i urządziły dzieciom mały pokaz pracy fryzjera, co wywołało mnóstwo emocji. Ponadto zaprezentowały atrybuty fryzjera: pelerynę, różnego rodzaju grzebienie, szczotki, nożyczki, suszarkę, prostownicę, lokówkę, karbownicę i wiele innych. Następnie wykonały wymyślne fryzury chętnym dzieciom. Największym zainteresowaniem wśród chłopców cieszył się tzw. „irokez”, natomiast wśród dziewczynek zapanowało istne szaleństwo: loki, lakier z brokatem. Po tak wspaniałym spotkaniu każdy na pewno z chęcią będzie chodził do fryzjera.

Serdecznie dziękujemy Pani Sylwii i jej koleżance za wspólnie spędzony czas oraz życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej.

Aktualizacja strony 30.08.2019