„Kto Ty jesteś? Polak mały…”

11 listopada 2018 roku obchodziliśmy rocznicę – 100 lat odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasze przedszkole aktywnie włączyło się w obchody święta wszystkich Polaków. Zadaniem i celem nauczycieli było obudzenie w naszych podopiecznych poczucia przynależności narodowej. Podczas zajęć dzieci zostały zapoznane z barwami
i symbolami narodowymi, legendami i historią Polski oraz pieśniami patriotycznymi, wykonywały kotyliony i prace plastyczne o tematyce patriotycznej.

Pragnęliśmy, aby wszystkie dzieci, nawet te najmłodsze znały Hymn Polski. Daliśmy tego dowód w dniu 9 listopada, gdy o godzinie 11:11 wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” bijąc tym samym ze szkołami i przedszkolami z całej Polski „Rekord dla niepodległej”.

Wielu wzruszeń i refleksji dostarczył patriotyczny program słowno- muzyczny
w wykonaniu grupy „Jeżyki”.

Delegacja starszaków z grupy „Motylki” uczestniczyła w obchodach Narodowego Święta Niepodległości podczas Mszy Świętej oraz przy pomnikach bohaterów na miejscowym cmentarzu.

Nie zapominajmy, że żyjemy w kraju o który walczyły pokolenia, częstokroć oddając
w tej walce wartość najcenniejszą – swoje życie.

Pamiętajmy, jak wielkie mamy szczęście, że przyszło nam żyć w wolnej i niepodległej Polsce.

Nasze uczestnictwo w obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości to podziękowania za wolną Polskę i wyrazy szacunku dla wielkich, często bezimiennych bohaterów.

Pamiętamy i dziękujemy….

Aktualizacja strony 30.08.2019