Przedszkolaki w Muzeum Bombki Choinkowej

24 października grupy „Pszczółki” i „Motylki” pojechały do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Oglądały tam stanowiska z choinkami i bombkami z różnych części świata i epok. Widziały choinki w stylu amerykańskim, francuskim, norweskim
i wiktoriańskim, nowoczesne, pełne przepychu i mieniące się od brokatu. Przedszkolaki
z dużym zainteresowaniem przyglądały się procesowi powstawania bombek choinkowych od dmuchania szklanych rurek poprzez srebrzenie oraz ręczne dekorowanie. Jednak największą atrakcją wycieczki był udział w warsztatach, podczas których wykazały się pomysłowością ozdabiając własne bombki. Każde dziecko na pamiątkę pobytu w fabryce otrzymało bombkę z własnym imieniem oraz własnoręcznie ozdobioną ozdobę. To była udana wycieczka, która dostarczyła przedszkolakom niezapomnianych wrażeń.

Aktualizacja strony 30.08.2019