„Bezpieczna droga do przedszkola” – wizyta policjantów

Odwiedziny funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku to już tradycja
w naszym przedszkolu. W tym roku 19 września 2018r. spotkali się z dzieciakami: dzielnicowy st. sierż. Piotr Dudek, sierż. sztab. Katarzyna Chruściel oraz maskotka policyjna – Inspektor Kraśniczek. Policjanci opowiedzieli o swojej odpowiedzialnej pracy, o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, a szczególnie o tym, jak należy przewozić dzieci w samochodzie i jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelika i nie zapiętych pasów. Przypomnieli o konieczności noszenia odblasków i rozdali po jednym każdemu z dzieci. Ponadto dzieciaki dowiedziały się, jak należy zachować się podczas spotkania osoby obcej, a także w czasie kontaktu z nieznajomym psem. Później Inspektor Kraśniczek uczył dzieci jak prawidłowo powinny przechodzić przez jezdnię, aby bezpiecznie dostać się na drugą stronę ulicy. Przedszkolaki mogły także obejrzeć radiowóz.

Bardzo dziękujemy funkcjonariuszom za wspaniałą lekcję i życzymy sukcesów w pracy.

Aktualizacja strony 30.08.2019