Wycieczka do wioski indiańskiej

5 czerwca całe nasze przedszkole wraz z opiekunami wyjechało do wioski indiańskiej Topai w Olszance. Dzieci mogły przyjrzeć się bliżej jak kiedyś wyglądało życie Indian. W wiosce główną atrakcją były tipi- namioty, gdzie każde z nich miało inny charakter. Pierwsze było to tipi wojenne, drugie kuchenne, trzecie miało charakter muzyczny, w nim przywoływaliśmy deszcz, a także dostaliśmy naklejki z imionami indiańskimi, np. spokojna woda, złota ryba, błyskotliwy tygrys. Dzieci również wykonywały własnoręcznie indiańskie pióropusze. Dużą atrakcją były zwierzęta np. Osioł, koń, kucyk, królik i żółw. Największą frajdę jednak sprawiły im dmuchane zamki i trampolina. Po zabawie zjedliśmy pieczoną kiełbaskę i wróciliśmy do przedszkola.

Aktualizacja strony 30.07.2018