Wspólna, wesoła zabawa…

30 maja obchodzimy w Polsce Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Tego dnia przypominamy szczególnie o ludziach wielkiego serca, którzy tworzą nowe rodziny dla dzieci osieroconych i odrzuconych – o Rodzicach Zastępczych. Rodzicielstwo zastępcze jest szansą daną przez dorosłych wielu najmłodszym, pozbawionym możliwości dorastania w rodzinie biologicznej, na odbudowanie normalnego, bezpiecznego życia wśród przyjaznych, życzliwych osób. Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, to dzień nie tylko Rodziców, ale także dzieci, którym dali bezpieczny dom.

Obchody tego ważnego wydarzenia odbyły się na boisku przy Szkole Podstawowej
w Stróży. Do udziału we wspólnej zabawie zostały zaproszone wszystkie rodziny zastępcze wraz z wychowankami z terenu Powiatu Kraśnickiego oraz dzieci z placówek oświatowych z terenu Gminy Kraśnik.

Na dzieci czekało wiele atrakcji, m.in. dmuchana zjeżdżalnia, basen z kulkami, ścianka wspinaczkowa, pokaz strażacki, malowanie twarzy, oraz gry z konkursami i wiele, wiele innych zabaw. Dzieciom zapewniono opiekę i aktywnie spędzony czas wolny.

Aktualizacja strony 30.07.2018