W bibliotece

Podczas wizyty w bibliotece 5 stycznia, dzieci z grupy Motylków miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z pracą bibliotekarza. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i komentowały.

Pani Agnieszka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy o nie dbać. W podziękowaniu dzieciaki „wpisały się” do pamiątkowej księgi.

Na zakończenie wizyty wypożyczyliśmy książeczkę, której treść dzieciaki zilustrowały
w przedszkolu, a pani Agnieszka urządziła wystawę prac pośród regałów w bibliotece.

Aktualizacja strony 30.07.2018