„Bezpieczny przedszkolak” – wizyta policjantów

Odwiedziny funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku, to już tradycja
w naszym przedszkolu. W tym roku 25 września 2017r. odbyło się spotkanie, podczas którego policjanci chętnie opowiedzieli o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy, o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, a szczególnie o tym, jak należy przewozić dzieci
w samochodzie i jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelika i nie zapiętych pasów. Policjanci przypomnieli o konieczności noszenia odblasków i poruszaniu się po drogach tylko pod opieką osoby starszej. Ponadto dzieciaki dowiedziały się, jak należy zachować się podczas spotkania osoby obcej, a także w czasie kontaktu z nieznajomym psem.

Następnie razem z policjantami dzieci wyszły na pobliskie przejście dla pieszych, gdzie pokazano nam, jak prawidłowo powinniśmy z niego korzystać, aby bezpiecznie dostać się na drugą stronę ulicy.
,br> W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego i bezpiecznej zabawy nasi wychowankowie wręczyli policjantom pamiątkowy dyplom.

Aktualizacja strony 30.07.2018