Przy ognisku

Okres adaptacji dziecka w przedszkolu jest bardzo trudny zarówno dla dziecka, jak
i dla rodziców. Aby załagodzić ten czas tradycyjnie, jak co roku, 28 września w naszym przedszkolu zostało zorganizowane ognisko integracyjne dla dzieci i rodziców, które ma na celu poznanie się i dobrą zabawę. Na nasze przedszkolne podwórko zawitało wielu gości, których ciepło powitała i zachęcała do czynnego uczestnictwa pani dyrektor. Następnie wszystkie dzieci zaśpiewały piosenkę pt. „Przedszkole drugi dom”. Nie zabrakło humoru podczas konkursów, w których brali udział rodzice ze swoimi pociechami. Było to m.in. przeciąganie liny, rzucanie szyszkami do celu, skakanie przez linę oraz zabawy z chustą animacyjną.

Chętne dzieci tworzyły pracę plastyczną o tematyce jesiennej. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyła się praca plastyczno - techniczna, która miała na celu stworzenie z warzyw „śmiesznego zwierzaka”. Przez cały czas wspólnym zabawom towarzyszyła muzyka. Po zakończonych konkursach przyszedł czas na ciepłe kiełbaski z ogniska. Dzieci
i rodzice wykazali się dużym zaangażowaniem
i poczuciem humoru. Pogoda nam dopisała. Spędziliśmy miłe i niezapomniane chwile. Dziękujemy pracownikom oraz Radzie Rodziców za włączenie się w organizację ogniska.

Aktualizacja strony 30.07.2018