Podróż do Krainy Zagadek

w książce szumi las,

w prześlicznych tych książeczkach

tysiące przygód masz.

Więc kochaj i nie marnuj książki

kartek nie wyrywaj też.

Najpierw dobrze umyj ręce

a potem książkę bierz."

W listopadzie do naszego przedszkola przybyli aktorzy, by zabrać dzieci w „Podróż do Krainy Zagadek". Głównym bohaterem przedstawienia był niegrzeczny chłopiec, który nie słuchał rodziców i nie lubił książek. Jego marzeniem było otrzymanie w prezencie na urodziny „laptopa". Był bardzo rozczarowany, kiedy odszukał schowaną przez rodziców niespodziankę urodzinową - książkę.

Przez swoje nieodpowiedzialne zachowanie chłopiec znalazł się w czarodziejskiej krainie,
z której mógł wrócić tylko pod warunkiem rozwiązania trzech zagadek. Po wielu perypetiach, zmianie zachowania i pomocy przyjaciół z „tajemniczej krainy zagadek" główny bohater docenił książki i wrócił do domu.

Dzieci z zaciekawieniem oglądały przedstawienie, chętnie pomagały czarować
i rozwiązywać zagadki wspólnie z głównym bohaterem. Na koniec spektaklu dzieci przekonały się, że książki są bardzo ważne w życiu człowieka i mogą być niezwykle fascynującą podróżą do krainy fantazji, a także odkrywaną ciągle na nowo tajemnicą. Na zakończenie mali widzowie podziękowali aktorom za występ ogromnymi oklaskami.

Teatrzyk zawierał wiele edukacyjnych wartości i scen humorystycznych. Bardzo podobał się dzieciom, które obiecywały, że będą szanować i czytać książki.

Aktualizacja strony 01.10.2017