Z wizytą u strażaków

Dbanie o bezpieczeństwo swoje oraz innych to bardzo ważna umiejętność. Dziecko powinno wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia, pożaru oraz do kogo zwrócić się o pomoc.

Aby zrealizować ten cel w dniu 30.05.2016 r. przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku. Dzięki życzliwości Strażaków dzieci mogły oglądać samochody i sprzęt pożarniczy. Wysłuchały również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia hełmu, przebywanie w wozie strażackim oraz pokaz zjazdu po rurze do akcji ratunkowej. Przedszkolaki zwiedziły również Muzeum Pożarnictwa, gdzie poznały sprzęt, który był wykorzystywany wiele lat temu.

Na koniec dzieci oglądały pokaz działań ratowniczo – gaśniczych. To była naprawdę ważna lekcja.

Aktualizacja strony 19.09.2016