Mydło lubi zabawę…

10 marca w naszym przedszkolu po raz pierwszy odbyły się warsztaty mydlarskie,
w których uczestniczyły wszystkie dzieci z naszego przedszkola oraz dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Kowalinie. Poznaliśmy historię powstania mydła oraz etapy tworzenia mydełka krok po kroku. Z płynnej gliceryny w silikonowych foremkach powstawały mydła w rozmaitych kształtach i kolorach. Dzieciaki chętnie zatapiały w nich kolorowe drobiazgi oraz oczywiście po kilka kropelek zapachowych.

Po zastygnięciu mydełek dzieci zapakowały je w torebeczki i z pomocą pań zawiązały kolorowa rafią. W salach przez cały dzień unosił się piękny zapach zielonego jabłuszka, truskawki i najczęściej wybierany przez dzieci gumy balonowej. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z udziału w warsztatach. Z pewnością od dzisiaj kąpiel z takimi mydełkami będzie wspaniałą przygodą.

Aktualizacja strony 19.09.2016