Pasowanie na przedszkolaka

W ostatni listopadowy poniedziałek w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka podczas którego „nowe” przedszkolaki zostały oficjalnie przyjęte do grona przedszkolaków, a „stare” do grona starszaków.

Zarówno dla tych młodszych jak i starszych było to ogromne przeżycie. Wszyscy
z uśmiechem na twarzach prezentowali talenty recytatorskie, wokalne i taneczne. Przed złożeniem uroczystej przysięgi dzieci wykonały kilka zadań, segregowały przedmioty, rozpoznawały owoce i przedmioty za pomocą smaku i dotyku, wykazały się wiadomościami na temat pór roku.

Po perfekcyjnym wykonaniu wszystkich zadań Pani Dyrektor przez dotknięcie każdego dziecka ogromną czarodziejską kredką dokonała uroczystego aktu pasowania na przedszkolaka i starszaka. Następnie podziękowała wszystkim za wspaniałe występy
i wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy.

Z pewnością wszystkie dzieci długo będą wspominać ten dzień. Mamy też nadzieję, że dzieciaki dotrzymają słowa i od jutra w naszym przedszkolu wszyscy będą grzecznie
i zgodnie się bawić, szanować zabawki, sprzątać po sobie, dzielnie rozstawać się
z rodzicami i pięknie zjadać posiłki.

Aktualizacja strony 19.09.2016