Jedzmy zdrowo, kolorowo…

Wiek przedszkolny to okres intensywnego wzrostu masy ciała oraz wysiłku umysłowego związanego z nowymi obowiązkami. Każde dziecko powinno jeść pełnowartościowe posiłki, dlatego dzieci z grupy Biedronki samodzielne przygotowały w przedszkolu pyszne drugie śniadanie. Już wszystkie przedszkolaki dobrze wiedzą, że aby przystąpić do działań kulinarnych, należy najpierw dokładnie umyć ręce. Następnie wszyscy wspólnie przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem, po czym przystąpili do przygotowania stanowisk pracy i zabrali się do pracy. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale.

Kanapki były nie tylko smaczne, zdrowe ale i pięknie ozdobione. Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa i ciemne pieczywo. Pamiętać należy, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie!

Nawet największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem. Dzieci przy robieniu kanapek kształtowały odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.

Aktualizacja strony 02.07.2015