Góra Grosza 2014 - góra dobrych uczynków

Już kolejny raz nasze przedszkole wzięło udział w akcji „Góra Grosza”. Akcja polega na zbiórce drobnych monet w przedszkolach i szkołach na terenie całej Polski. Dzięki zebranym środkom niesiemy pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną
- w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka oraz innych instytucjach.

Myśli skierowane na te dzieci, dla nas dorosłych są niewątpliwie chwilą refleksji nad naszym życiem. Dobry przykład rodziców i dorosłych wrzucających „grosik” uczy najmłodsze pokolenie empatii. Dzięki tej akcji nasze dzieci mogą zobaczyć, że jeden grosik nic nie może zmienić, ale uzbieranie Góry Grosza przyczynia się do udzielenia pomocy niewinnym dzieciom doświadczonym przez los.

Składamy serdeczne podziękowania dla mam za przygotowanie przepysznych ciast oraz za hojność wszystkich, którzy wsparli zorganizowaną przez nas akcję „Smakołyki za grosiki- przedszkolna mini- kawiarenka”.

Aktualizacja strony 02.07.2015