Dzieci - Dzieciom

24 kwietnia 2014 roku w świetlicy OSP w Stróży odbył się „Koncert Wiosenny”, na którym można było podziwiać talenty wokalne, aktorskie i taneczne bardzo młodych artystów – przedszkolaków. Uroczystość została zorganizowana z inicjatywy dyrektora i nauczycieli Przedszkola w Stróży w ramach akcji „Twój Dar Serca dla Hospicjum”. Przedszkole do akcji włącza się już po raz szósty. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na zakup leków, środków higieniczno – opatrunkowych, zakup sprzętu medycznego oraz jego naprawę. Aktualnie hospicjum obejmuje bezpłatną opieką całodobową 53 dzieci.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji, zwłaszcza Rodzicom naszych przedszkolaków, którzy zawsze stają na wysokości zadania i wspierają tak ważne przedsięwzięcia.

Tego typu akcje przynoszą podwójna korzyść – z jednej strony chore dzieci otrzymują pomoc, a z drugiej – przedszkolaki uczą się tę pomoc okazywać. My – dorośli – również czerpiemy naukę, wspierając słabszych, zwłaszcza dzieci. Świat XXI wieku nastawiony jest na siłę, urodę, nieprzemijającą młodość, pędzi do jednego celu – „mieć”. A tuż obok jest inna rzeczywistość, której często nie zauważamy albo nie chcemy widzieć – mniej atrakcyjna, słaba, krucha, jakże „odmienna” i czasami niewygodna. Dla tej rzeczywistości „mieć” to uśmiechać się przez łzy cierpienia, godnie przeżyć krótką chwilę i spokojnie odejść w otoczeniu najbliższych…

A. Gontarz

Aktualizacja strony 15.10.2014