Chcemy być bezpieczni

Aby być bezpiecznym w drodze do i z przedszkola oraz wiedzieć jak należy się zachować w różnych sytuacjach – 12 września zaprosiliśmy do naszego przedszkola niezwykłego gościa – panią policjant.

To właśnie ona przypomniała nam zasady i opowiedziała o swojej pracy.

Wiemy już jak i gdzie można przechodzić przez ulicę, jak podróżować w samochodzie – czyli, że musimy siedzieć w foteliku i mieć zapięte pasy, a wieczorem kiedy chodzimy po drogach (zawsze z kimś dorosłym), warto mieć odblaski, aby być bardziej widocznym.

Pani policjant przeprowadziła quiz dotyczący bezpiecznego poruszania się po drogach i jak się okazało – doskonale znaliśmy odpowiedzi na wszystkie pytania!

Na zakończenie wręczyliśmy pani podziękowania, a ona w zamian podarowała nam odblaski z uśmiechniętą buźką.Mamy nadzieję że sprawią one, iż będziemy bardziej bezpieczni!

Aktualizacja strony 15.10.2014