Dzielni strażacy

19 czerwca odwiedziliśmy Muzeum Pożarnictwa przy Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku, gdzie znajdują się zabytkowe już wozy strażackie obsługiwane ręcznie, czyli tak zwane sikawki oraz sztandary i mundury.

Kiedy udaliśmy się do garaży Straży Pożarnej grupy starszaków miały niepowtarzalną okazję przyjrzeć się z bliska wozom strażackim, które są wykorzystywane w akcjach, ich wyposażeniu i poznać tajniki pracy strażaków.

Panowie strażacy chętnie i bardzo ciekawie opowiedzieli o swojej ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Wiemy, że ich praca jest bardzo trudna i odpowiedzialna i że tylko praca zespołowa pomaga w osiąganiu coraz lepszych wyników w akcjach ratunkowych. Pomagając sobie wzajemnie szybciej i sprawniej działają niosąc pomoc tym, którzy jej potrzebują.

Każde z dzieci siedziało w wozie strażackim i miało okazję wypróbować węża strażackiego, używanego podczas akcji gaśniczych przy pożarach.

Życzymy wsystkim strażakom bezpiecznych powrotów z akcji.

Aktualizacja strony 18.09.2013