Witamy wiosnę!

Wiosna astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa do momentu przesilenia letniego, co w przybliżeniu oznacza na półkuli północnej okres pomiędzy 20 marca a 22 czerwca. Podczas wiosny astronomicznej dzienna pora dnia jest dłuższa od pory nocnej, a wraz z każdą kolejną dobą dnia przybywa, a nocy ubywa.

Za wiosnę klimatyczną przyjmuje się okres roku, w którym średnie dobowe temperatury powietrza wahają się pomiędzy 5 a 15°C. Zasadniczo wiosnę poprzedza zima, jednak pomiędzy tymi okresami znajduje się klimatyczny etap przejściowy - przedwiośnie.

Kto z nas nie czeka na wiosnę? Pora, kiedy świat roślin budzi się do życia po zimie nastraja nas pozytywnie do życia i dodaje energii. Czekamy z niecierpliwością na pierwsze liście, na powrót ptaków z ciepłych krajów...

W naszym przedszkolu tradycją jest palenie Marzanny – symbolizującej Zimę w dniu 21 marca i w tym roku tak właśnie było. Wszyscy wspólnie zrobiliśmy kukłę a później na ogrodzie przedszkolnym rozprawiliśmy się z nią i mamy nadzieję, że wiosna już wkrótce zagości u nas na stałe!!!

Aktualizacja strony 18.09.2013