Pracowity jak pszczoła

Pszczoły zbierają z roślin sok zwany nektarem kwiatowym, przerabiając go na miód. Zbierając słodki nektar z kwiatów pszczoły pokonują dziesiątki kilometrów dziennie. Aby dostarczyć jedną porcję nektaru do ula, pszczoła musi odwiedzić około 500 kwiatów. Do wyprodukowania jednej łyżeczki miodu pszczołom potrzebne jest 1000 takich porcji.

Takie oraz wiele innych informacji i ciekawostek przekazali 6-latkom z Przedszkola
w Stróży Państwo Stanisława i Marian Saganowie – pszczelarze z wieloletnim doświadczeniem. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały o życiu pszczół, mogły obejrzeć z bliska i dotknąć urządzeń, którymi posługują się pszczelarze w swojej pracy.
A najbardziej słodkim momentem podczas tego spotkania było smakowanie miodu, którym poczęstowali nas nasi goście.

Od dzisiaj pszczoła nie będzie kojarzyć się dzieciom tylko z przykrymi konsekwencjami użądlenia.

Aktualizacja strony 18.09.2013