Dzień Pluszowego Misia

26 listopada w naszym przedszkolu odbyły się uroczystości z okazji obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia. Wszystkie przedszkolaki od najmłodszych Krasnali, przez średniaków Misie i Wiewiórki, aż po najstarszych Zajączki i Jeżyki, stawili się tego dnia w przedszkolu ze swoimi ukochanymi pluszakami, aby wspólnie bawić się i świętować.

Każda grupa świętowała inaczej, ale wszystkie dowiedziały się skąd tak naprawdę wzięły się pluszowe misie. Starszaki dowiedziały się kiedy przychodzą na świat prawdziwe małe niedźwiadki, kiedy wychodzą na swój pierwszy spacer, czego i od kogo się uczą oraz po co i dlaczego zapadają w długi zimowy sen. Młodsze przedszkolaki rozpoznawały bajkowe misie na obrazkach. Mało kto nie zna przecież Troskliwych Misiów, Kubusia Puchatka, Misia Uszatka czy Gumisiów.

Dzieci w swoich grupach tańczyły, śpiewały, recytowały, rysowały, wyklejały, skakały
i oczywiście zajadały pyszne, słodkie, kolorowe żelki misie.

Zabawa tego dnia była wyśmienita. Po zabawie wszystkie dzieci spotkały się w sali 4-latków Misiów, gdzie pani dyrektor wręczyła uczestnikom konkursu „Szyjemy Misie” pamiątkowe nagrody.

Wszystkim rodzicom i dzieciom uczestniczącym w konkursie „Szyjemy misie” serdecznie dziękujemy za chęci i zaangażowanie. Liczba uczestników przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. Efekty waszej pracy to 40 uszytych w domu misiów, które można podziwiać w przedszkolnej szatni.

Aktualizacja strony 18.09.2013