Wizyta w magicznym świecie ozdób choinkowych

Dnia 31 października przedszkolaki ze starszych grup wiekowych: Wiewiórki, Jeżyki
i Zajączki wyruszyły na wycieczkę do Fabryki Ozdób Choinkowych w Nowej Dębie. Podczas tej wizyty mieliśmy okazję poznać dekoracje bożonarodzeniowe charakterystyczne dla różnych regionów świata. Może staną się one inspiracja do udekorowania choinek
w domach przedszkolaków…?

Obejrzeliśmy ogromną ilość bombek w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach
z niezwykle oryginalnymi wzorami i motywami.

Przedszkolaki uczestniczyły w pokazie dmuchania szkła- nadawaniu kształtu bombkom, zabarwianiu ich od wewnątrz oraz malowaniu wielobarwnych wzorów specjalnymi farbami na zewnątrz. Należy wspomnieć, że każda bombka z fabryki w Nowej Dębie jest wykonana ręcznie.

Największą frajda dla dzieciaków było jednak uczestnictwo w warsztatach, podczas których dzieci miały okazję wykonać własnoręcznie, niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju bombkę.

Nie mniej przyjemne były zakupy, podczas których każdy mógł nabyć wymarzony okaz
z Fabryki.Na koniec dzieci otrzymały na pamiątkę bombki ze swoim imieniem.

A teraz nie pozostaje nic innego jak wyglądać Świętego Mikołaja, śniegu, Świat Bożego Narodzenia i ubierania choinek w naszych domach.

Aktualizacja strony 18.09.2013