Spotkanie z ratownikiem medycznym

Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji kiedy trzeba komuś pomóc. Czasami jednak nie wiemy jak to zrobić. Edukację na temat bezpieczeństwa i pierwszej pomocy trzeba zaczynać od najmłodszych lat, dlatego nasze przedszkole przystąpiło do projektu UNICEF „Baw się i bądź bezpieczny”.

W ramach tego projektu, dzięki pomocy Pani Agnieszki – Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Stróży, zaprosiliśmy bardzo ważną osobę – pana Piotra, który jest ratownikiem medycznym. Wyjaśnił przedszkolakom na czym polega pierwsza pomoc i jak należy zachować się w niebezpiecznych sytuacjach.

Przypomniał nam również numery telefonów alarmowych. Oprócz bardzo ważnych informacji pan Piotr przygotował konkursy i słodkie łakocie dla naszych milusińskich.

Przedszkolaki wyniosły z tego spotkania bardzo ważną lekcję, która na pewno zaowocuje w przyszłości.

Aktualizacja strony 29.10.2012