Spacer po niebie

W dniu 5 marca 2012 r. wszyscy wychowankowie Przedszkola w Stróży odbyli niesamowitą wycieczkę w kosmos. Było to możliwe dzięki mobilnemu planetarium ARIES, które zawitało do naszej placówki. Prezentacje przedstawili właściciele planetarium - Józef i Mariola Baran z Urzędowa.

Dzieci podzielone na kilka grup z dużym zainteresowaniem obejrzały seans o odległych galaktykach, gwiazdozbiorach, naszym Układzie Słonecznym. Najmłodsi widzowie przeżyli również spotkanie z dinozaurami w trakcie krótkiego filmowego pokazu z efektami specjalnymi.

Po seansie przedszkolaki podziwiały kolekcję medali poświęconych kosmosowi oraz prawdziwych meteorytów, które mogły wziąć do ręki, z czego skwapliwie korzystały. Otrzymały również do pomalowania gipsowe figury gwiazd, słońca i księżyca.

Na koniec wśród przedszkolaków rozlosowano nagrody, w tym fragmenty meteorytów. Ciekawy pokaz dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń i na długo pozostanie w ich pamięci. Pokaz dokumentowała ekipa telewizji KTV Kraśnik.

Aktualizacja strony 29.10.2012