W Pracowni Świętego Mikołaja

W dniach 5 i 8 grudnia dzieci z grupy Jeżyków, Lisków i Zajączków miały okazję spotkać najprawdziwszego Świętego Mikołaja w jego pracowni. A mieści się ona całkiem niedaleko – w Stasinie koło Lublina.

Na początku tej niezwykłej wizyty Mikołaj wprowadził dzieci w magiczny świat muzyki. Okazało się, że wszystkie przedszkolaki świetnie grają na instrumentach, czego dowodem było wspólne stworzenie akompaniamentu do kolędy.

Po tych pięknych dźwiękach nadszedł czas na przygotowanie przepysznych pierniczków. Pomocą służyły tutaj Elfy, od których każdy dostał ciasto, wałek i foremki. Oj, przedszkolaki musiały się napracować przy tym wałkowaniu, ale nikt nie narzekał tylko zabierał się do pracy.

Kolejnym zadaniem było wykonanie bombki z różnych materiałów.

Przy tej pracy unosił się wspaniały zapach pieczonych pierniczków. Chyba wszystkim udzielił się świąteczny nastrój. Po wyjęciu ciasteczek z piekarnika każdy miał okazję dowolnie udekorować swoje dzieło i, oczywiście, na koniec je zjeść. Pyszności!!! Nie ma to jak samemu przygotować sobie takie frykasy. I to gdzie? U samego Świętego Mikołaja!!!

Elf zaprosił nas do wspólnej zabawy oraz do sprawdzenia co Mikołaj schował w magicznej szafie...

Wszystkie dzieci były zachwycone tą wizytą i już nie mogą się doczekać kolejnego spotkania z Mikołajem – tylko tym razem w swoich domach.

Aktualizacja strony 29.10.2012